Litwiński logo
     
Home site Contact SiteMap InfoLine: 18 448 28 88
 

Historia

Firma "Litwiński" powstała w 1985 roku i na początku zajmowała się budownictwem lądowym. Założycielem i właścicielem firmy jest Piotr Litwiński.

Firma Litwiński rozpoczynała swoją działalność właśnie od branży budownictwa. Przez ponad 20 lat działalności pozostawiliśmy trwały ślad na wielu budowach. Braliśmy udział m.in. w budowie zapory na Dunajcu w Czorsztynie, zapory na Ropie w Kimkówce, zbiornika wodnego w Nieliszu, osadników dla KWK Jan Kanty w Jaworznie, Kopalnia Surowców Skalnych w Krzeszowicach i Sulikowie, tras narciarskich w Wierchomli, budowa autostrady na odcinku Piotrków Trybunalski - Tuszyn, Kraków - Katowice. Obecnie w Kopalni gliny w Woli Rzędzińskiej k/Tarnowa, wydobywamy glinę i dostarczamy do wytwórni ceramiki Leier, a w kopalni Porfiru i Diabazu Krzeszowice robimy odkrywki i częściowo wydobywamy kamień twardy używany w budownictwie i drogownictwie.

Już w 1991 roku poszerzyliśmy swoją działalność o spedycję i transport międzynarodowy. W ciągu kilkunastu lat prowadzenia działalności w branży spedycji i transportu międzynarodowego wypracowaliśmy sobie markę solidnej firmy, dla której najważniejsze jest zadowolenie klienta.

Podnoszenie jakości świadczonych usług na coraz wyższy poziom stało się nadrzędnym celem firmy Litwiński. Wiosną 2003 roku uzyskaliśmy normę PN-EN ISO 9001:2001 w zakresie spedycji i transportu międzynarodowego oraz serwisu.