Litwiński logo
     
Home site Contact SiteMap InfoLine: 18 448 28 88
 

Transport i spedycja

Transport i tabor

 

Posiadamy do Państwa dyspozycji ponad 80 nowoczesnych zestawów samochodowych, głównie marki Volvo.

 

Główne kierunki transportu:

 

Standardowa pojemność ładunkowa naszych naczep to 102 metry sześcienne (3,0 m wys. wewnętrznej). Posiadamy także zestawy o zwiększonej pojemności ładunkowej (do 120 metrów sześciennych).

 

Wszystkie nasze pojazdy wyposażone są w system pozycjonowania satelitarnego GPS, pozwalający na stałe monitorowanie i śledzenie przewożonego ładunku. Kierowcy posiadają laptopy z dokładnymi, rzetelnymi mapami i telefony komórkowe. Wystarczy, że sygnał od kierowcy dotrze do firmy od razu firma oddzwania. Cała obsługa transportu włączona jest w system Europejskiej Giełdy Frachtów. Nasz tabor w całości przystosowany jest do przewożenia materiałów niebezpiecznych (ADR). Ponadto w siedzibie firmy są do Państwa dyspozycji wyszkoleni doradcy ds. przewozów ADR. Nasze samochody prowadzone są przez stałą, doświadczoną kadrę kierowców. Ich profesjonalizm pozwala na stworzenie w pełni sprawnie działającej organizacji transportowej.

 

Własny serwis i duże doświadczenie w zakresie serwisowania pojazdów ciężarowych marki Volvo pozwalają nam utrzymać nasz tabor w doskonałej kondycji. Wszystkie nasze ciągniki spełniają surowe normy ekologiczne ( Euro 5 ). Firma Litwiński inwestuje w najlepszy sprzęt, rozwiązania techniczne i szkoli kierowców. Dysponujemy własnym serwisem ciężarówek VOLVO, naczep SCHMITZ i KOGEL, podzespołów SAF, BPW, KNORR-BREMSE, WABCO, JOST, opon CONTINENTAL.

 

Preferowane kierunki transportu to południowa i zachodnia Europa (głównie Włochy, Niemcy, Hiszpania, Wielka Brytania).

 

W 2003 roku uzyskaliśmy normę PN-EN ISO 9001:2001 w zakresie spedycji i transportu międzynarodowego oraz serwisu.

 

Posiadamy ubezpieczenie OC przewoźnika w wysokości 300 000 USD.

 

  

Spedycja

 

Ponieważ głównym celem firmy Litwiński jest podnoszenie jakości świadczonych usług na coraz wyższy poziom, prowadzimy także własną działalność spedycyjną.

 

Zatrudniamy profesjonalną, doświadczoną kadrę spedytorów, posługujących się językiem angielskim, francuskim, oraz – zgodnie z preferowanymi kierunkami transportu – włoskim i hiszpańskim.

 

Nasi spedytorzy są do Państwa dyspozycji od godziny 7.00 do 21.00 w każdy dzień roboczy. Posiadamy wykwalifikowanych doradców ds. przewozów materiałów niebezpiecznych (ADR).

 

Błyskawiczne działanie, realizacja procesów „just-in-time”, dostępność wykwalifikowanej kadry oraz realizowanie zleceń w określonym terminie – to nasze główne atuty.

 

Wiosną 2003 roku uzyskaliśmy normę PN-EN ISO 9001:2001 w zakresie spedycji i transportu międzynarodowego oraz serwisu.